حیوانات نانجیب

              جلد کتاب حیوانات نانجیب

حیوانات نانجیب، کتابی آزاد و بی ریا است، نوشته ها و نقاشی های رضا هدایت با خط خودش، از جلد زیبای کتاب که نمی شود گذشت که اگر بگذریم پشت جلد اینگونه نوشته است: "کشیدن یا نوشتن برای من بازی ذهنی است که از نتیجه اش خیلی خبر ندارم، شروع میکنم به خط خطی کردن و قصه شکل می‌گیرد گاهی وقتها خودم هم تعجب می‌کنم راستش دوست دارم صورت واقعی آنها را هم ببینم..."
رضا هدایت، بر خلاف تصور برخی، به عقیده من روح زندگی دارد، سرشار از زندگی است این مرد. از کلمه ای داستان می‌سازد و از لکه‌ای نقاشی! کلمه ها را به بازی می‌گیرد و در کارش هم جدی است، گویی این بازی ذهنی جزئی از زندگی اش شده.
او از آن مرد ریش پرفسوری می‌گوید که با آن سن و سال هنوز برای برداشتن یک قند از مادرش اجازه می‌گیرد، از خر سیاهی که ماموران شهرداری در پارک ملت نقاشی‌اش می‌کنند، از الهه زنبیل، از دستهایی که باید شسته شوند و چقدر آشنایند این دستها! از کوه کرگدن و مردی که باردار است و از موجودی که در گوشی تلفن اش زندگی می‌کند و ... خیلی چیزهای دیگر.
یکی از صفحات کتاب:
حتما تا حالا وصف آدمهای دورو را شنیده‌اید یا حتا دیده باشید که چطور روبروی شما یک جور حرف می‌زنند و پشت روی شما یک جور دیگر، من شخصا آدم دورو دیده‌ام، حتا عکس گرفته ام سه رو هم دیده ام چهار رو هم دیده ام ولی دوبار دیروز برای اولین بار بود که یک آدم پررو دیدم خیلی رو داشت نمیدانم چقدر خیلی پررو بود.
*کتاب را می‌توانید از خانه هنرمندان خریداری کنید.

/ 11 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رضا هدايت

اين آدم فوقالعادههسسست لطفن .....

مانا

مانا؟ بله مانا فوق العادس

پرسشگر

مانا جان سلام! همونطور که می دونی تعدادی از نماینده های اقلیت و اکثریت مجلس دارن سعی می کنن برای کشوندن احمدی نژاد به مجلس و پرسش از اون (که البته می تونه زمینه ی استیضاح رو هم به وجود بیاره) امضاهای کافی رو جمع کنن و عملکرد ضعیف دولت نهم رو زیر سوال ببرن. در همین راستا و با هدف تسریع این روند، نامه ای رو خطاب به نمایندگان مجلس تهیه کرده ایم که می تونی از طریق لینک این پیام بخونیش و در صورت تمایل امضا کنی و به ش لینک بدی. مطمئنآ همراهی شما می تونه در موثر بودن این حرکت مدنی سهم زیادی داشته باشه. یا حق!

مانا

چه قشنگ! پرسشگر جان سلام !من که خواب دیدم به جای احمدی نژاد خالم رئیس جمهور شده.

مهديه

به نظرم منظور از فوق العاده همون عکس پشت جلده!

مانا

نه ! امروز کاشف به عمل اومد که منظور عمو خودش بوده!

مهديه

خب منم همينو گفتم باهوش!

نغمه

کتاب را به من هم بدهید بخوانم

نغمه

پیرو نوشته شما بر نوشته ما: زندگی رسم خوشایندی است