فرش ایرانی

مجموعه ای متشکل از 15 فیلم کوتاه از فیلمسازان بنام ایران با موضوع فرش ایرانی. به نظر من مجموعه خوبی بود و البته در بعضی موارد تکراری.
آثار رخشان بنی اعتماد، داریوش مهرجویی، مجید مجیدی، محمدرضا هنرمند، مجتبا راعی ، جعفر پناهی، رضا میرکریمی، بهرام بیضایی ،خسرو سینایی، کمال تبریزی ، بهمن فرمان آرا قابل قبول و بعضی موارد بسیار زیبا بودند. ولی از کسی چون کیارستمی انتظار بیشتری میرفت مخصوصن در مورد چنین موضوعی که مورد علاقه کیارستمی به نظر میرسید. و بدترین کارها متعلق به بهروز افخمی و سیف الله داد بود.انیمیشن نورالدین زرین کلک هم برای خنده خوب بود!
به عقیده من به جای فیلمبرداری از نقوش فرش های قدیم ایرانی به همراه موسیقی بهتر بود مشکلات و رکود فرش ایرانی در حال حاضر بیان میشد.این مجموعه شاید برای نمایش در خارج از کشور مناسب تر باشد.

/ 8 نظر / 14 بازدید
مهديه

از منم تشکر کنيد که به همتون گفتم اينو بريم.

مانا

سنما آفریقا بود و دیگه نیست دیگه دیروز در ۲ سانس نمایش داده شد.

مهديه

چرا بازم هست من برنامه رو ديدم.

مهديه

جمعه موزه سینما ساعت 21/یکشنبه سینما اریکه ایرانیان ساعت 21/یکشنبه سینما آستارا ساعت 20/.

محمود خلعتبري

سلام مانای عزيز... با يک يادداشت جديد توی خيابان از تو گذشته بود به روزم.«طرز تهيه ی شايعه»: اول از همه شما به يك لباس مناسب نياز داريد.من براي اينكه به كسي بر نخورد هيچ لباسي را پيشنهاد نمي كنم(نه اينكه خداي نكرده بگويم لخت و عور پا شويد شايعه درست كنيد.) لباس را كه رد كنيد بايد كمي هم سوسول بشويد.اگر مذكريد كمي زير ابرو و ميان ابرو و جاهاي ديگرتان را برداريد. اگر هم مونثيد شما را به جان عزيزتان دست به خودتان نزنيد.همين كه هستيد خوب است،به خدا من حوصله ي صافي شدن را اصلن ندارم...

موناليزا

کمال تبريزی هم زياد جالب نساخته بود.من از همه بيشتر از موسيقی شاکی بودم.مثلا سيف الله داد چرا بايد برای نمايش فرش ايرانی موسيقی خارجی بذاره

مانا

اتفاقن موسیقیش مناسب بود.ساختش بد بود. کار تبریزی هم خوب بود از همه امروزی تر بود.